Kvalitní a zateplené psí boudy - nízké ceny, robustní konstrukce, oplechování zdarma, boudy jsou celodřevěné - palubkové

/ŽÁDNÁ DŘEVOTŘÍSKA/


 Kliknutím na fotku zobrazíte galerii. 

Recenze minulých zákazníků:

Datum: 03.12.2017

Vložil: Věra

Titulek: Krásná bouda

Vzhledem ke změně v osobním životě potřeboval pejsek boudu. Nebyl zvyklý vydržet celý den. Hledala jsem dřevěnou boudu, nechtěla jsem s OSB desek, jen čisté dřevo. Sehnala jsem u pana Bylinského. Bouda je dřevěná, perfektně provedená, zateplená, má jen jednu "vadu" .. pes nepochopil, že je jeho ( je mu už 8 let a řídí se heslem .. starého psa novým kouskům nenaučíš ), ale věřím, že to přijde. S boudou jsem maximálně spokojená, není to žádný "aušus" co odfoukne i slabý víte.

Datum: 05.06.2018

Vložil: AlbertLem

Titulek: How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

The prostate is central to the a part of a male's reproductive :. It secretes fluids that assist the transportation and activation of sperm. The prostate is located just before the rectum, below the bladder and all around the urethra. When there is prostate problem, it is almost always really miserable and inconvenient for the patient as his urinary system is directly affected.

The common prostate health conditions are prostate infection, enlarged prostate and prostate type of cancer.Prostate infection, also called prostatitis, is the most common prostate-related condition in men younger than 55 yrs . old. Infections of the men's prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis will be the least common of types of prostate infection. It is a result of bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients may experience fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by utilizing antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to ease the swelling.

Chronic bacterial prostatitis can be a condition of the particular defect inside the gland as well as the persistence presence of bacteria inside urinary tract. It can be caused by trauma on the urinary tract or by infections received from other parts from the body. A patient may feel testicular pain, spine pains and urination problems. Although it is uncommon, it can be treated by removal from the prostate defect followed by the utilization antibiotics and NSAIDs to help remedy the inflammation.

Non-bacterial prostatitis makes up about approximately 90% coming from all prostatitis cases; however, researchers have not yet to determine the causes of these conditions. Some researchers believe that chronic non-bacterial prostatitis occur due to unknown infectious agents while other feel that intensive exercise and heavy lifting can cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an appropriate diet is important. These are some from the things you can do to keep your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is essential for overall health and it will also keep your urinary track clean.

2. Some studies advise that a few ejaculations a week will assist you to prevent prostate type of cancer.

3. Eat steak in moderation. It has been shown that consuming a lot more than four meals of beef weekly will increase the probability of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a proper diet with cereals, vegetable and fruits to make certain sufficient intake of nutrients necessary for prostate health.

The most significant measure to look at to ensure a healthy prostate is always to go for regular prostate health screening. If you are forty yrs . old and above, you need to opt for prostate examination at least a year.

Datum: 09.10.2017

Vložil: Pavel škobis

Titulek: Bouda č 3

Komunikace skvělá, perfektní provedení . Bouda se líbí nám i pejskovi . Jen dopručuji.

Datum: 04.09.2017

Vložil: Vítková Hana

Titulek: bouda pro strakáče

Bouda je kvalitně provedená, líbí se nám i pejskovi.
Mohu doporučit. Pan Bilynský nám poradil, boudu vel. 2 ochotně zvětšil o pár centimetrů podle přání. Děkujeme.

Datum: 15.08.2017

Vložil: Blažková A.

Titulek: Bouda pro NO

Dobrý den,
bouda je bytelná, na pohled se každému moc líbí, i pejskovi. Komunikace byla od začátku skvělá, dodání dokonce před termínem. Pan Bilynský je velice sympatický a vřele jeho práci doporučuji.

Datum: 02.08.2017

Vložil: Dagmar

Titulek: bouda pro psa

Dobry den pane Bilynsky,
boudu uz mame u nas na dvorku.
Jsme velice spokojeni s kvalitou provedene prace. Take velmi ocenujeme komunikaci, solidni jednani i splneni dodavky boudy podle dohodnutych terminu.
Dekujeme.
S pozdravem
Dagmar

Datum: 02.07.2017

Vložil: Jaroslav Zelenka, Blatná

Titulek: bouda velikost 2 + doplňky

Profesionální perfektní zpracování; sice jsem musel na dodání nějakou chvilku čekat, ale čekání se určitě vyplatilo. Mohu pana Bilynského jen doporučit!

Datum: 12.06.2017

Vložil: Vladimír Pilný

Titulek: Bouda číslo 3

Bouda je super, pes retrívr naprosto spokojený, kvalitní řemeslné provedení. Doporučuji všem kdo má zájem o krásnou a funkční psí boudu.V.P.

Datum: 12.09.2017

Vložil: Pavlina

Titulek: Re: Bouda číslo 3

Mela bych zajem o boudu. A hlavne cenu. Jsem na to spatne s penezma a potrebuju boudu jinak mi rodive daji psa pryc

Datum: 02.06.2017

Vložil: Martina

Titulek: precizní bouda

Bouda je precizně vyrobená s důrazem na detaily. Rozměry byly bez problémů uzpůsobeny našemu přání. Výroba byla rychlá. Boudu už dávno máme a na pejska ještě čekáme. Mohu jen doporučit.

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>